Logo szkoły Kontakte-dziennik

Aktualności

Spotkanie z podróżnikiem

15 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa: Aleksandra Dobę.
Nasz gość to wulkan dobrej energii. Wspaniały podróżnik, który opowiedział nam o swoich trzech wyprawach kajakiem przez Atlantyk. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały przygotowania do wypraw, co i jak się je na kajaku podczas wielotygodniowego rejsu. Dowiedzieliśmy się jakie miał przygody, jak głaskał rekina oraz jak wyglądało spotkanie z wielorybem. Pan Aleksander oprócz niesamowitej energii przekazał naszej młodzieży również wspaniałe rady na przyszłość. Jedna z nich to abyśmy nigdy się nie poddawali w dążeniu do marzeń oraz abyśmy ich mieli jak najwięcej.
Samorząd Uczniowski Anna Brewko, Anna Rakowska i Dorota Ławicka

Piernikowe popołudnie

Tak jak w zeszłym roku, uczniowie naszej szkoły, przy dźwiękach świątecznych piosenek, spotkali się na II PIERNIKOWYM POPOŁUDNIU. Ozdabialiśmy pierniki, które można podziwiać (bo to prawdziwe arcydzieła) już tylko na poniższych zdjęciach ponieważ wszystkie zostały zjedzone. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowane nam pierników do zdobień.
Do zobaczenia za rok!

Samorząd Uczniowski, Anna Brewko, Anna Rakowska i Dorota Ławicka

Mikołajki

5 grudnia 2019 roku, odbyła się w naszej szkole dyskoteka Mikołajkowa. Uczniowie bawili się znakomicie ubrani w stroje Mikołajów i Mikołajek.

Ania Brewko i Anna Rakowska

Andrzejki

Kto powiedział, że przerwy muszą być nudne? My się w szkole nie nudziliśmy. Zgodnie z tradycją  Andrzejkową laliśmy wosk i z przymrużeniem oka  wróżyliśmy sobie co nas czeka w przyszłości. Nad wszystkim czuwał samorząd uczniowski  oraz chłopcy z klasy VII.

Samorząd Uczniowski i Anna Brewko

Konkurs : " Lampion z dyni"

Dynia pochodzi z Ameryki Środkowej. W Polsce popularnie zwana była banią.
Zawiera wiele cennych witamin:
A, B1, B2, C, PP, ponadto składniki mineralne, zwłaszcza fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez oraz mnóstwo beta-karotenu, który w organiźmie przekształca się w witaminę A. Zapobiega ona krzywicy u dzieci, wzmacnia wzrok, chroni przed nowotworami. Wraz z witaminą E wspaniale wpływa na cerę – utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry i zwalcza niszczycielskie wolne rodniki. Dynia bogata jest również w białko !!!
Posiada jeszcze jedną zaletę, a mianowicie jest wspaniałym materiałem do pracy twórczej zarówno dzieci jak i dorosłych.
Wykorzystaliśmy tę zaletę w konkursie na "LAMPION Z DYNI"
Efekt i ilość prac przeszła nasze oczekiwania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 31 października 2019 roku.
Ogromne podziękowania za przejęcie całej organizacji konkursu i wielkie zaangażowanie dla pań: Anny Rakowskiej oraz Doroty Ławickiej
Dziękujemy!!!!
Anna Brewko

Wyjazd na łyżwy

Ale kino

Ponad 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czerlejnie w dniu 3 grudnia 2019 uczestniczyło w wydarzeniach towarzyszących 37. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Młodego Widza Ale kino. Uczniowie klas II, III, IV i V udali się do Multikina na wartościowe seanse filmowe, których tematyka dopasowana była do wieku uczestników. Młodsza widownia obejrzała film animowany „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, starsi natomiast zobaczyli film „Sune przeciw Sune” poruszający problematykę ich rówieśników, takich jak przyjaźń, dojrzewanie, akceptacja.
Uczniowie klasy VI udali się Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie wzięli udział w warsztatach „Filmujemy z Gwiazdą”. Były to zajęcia praktyczne, podczas których poznawali tajniki tworzenia filmu, a następnie przy współpracy z profesjonalnym reżyserem z Mongolii oraz zawodowym aktorem zrealizowali napisany przez siebie scenariusz. W tym roku motywem przewodnim warsztatów było hasło: „Nasz ulubiony bohater filmowy”. Młodzież zdecydowała się zainscenizować scenę z Hobbitem w roli głównej, którego premiera odbędzie się już niebawem.
Nasza szkoła kolejny rok z rzędu uczestniczyła w festiwalu filmowym Ale kino. Dzięki pozyskanemu dofinasowaniu do kosztów dojazdu, dzieci i młodzież mogli za symboliczną kwotę zobaczyć filmy przeznaczone właśnie dla nich. Wyjazd na festiwal niesie ze sobą wiele korzyści zarówno społecznych, jak i edukacyjnych. Młody widz dowiaduje się, że film jest źródłem informacji o świecie i ludziach, uczy się nazywania emocji oraz odpowiednich zachowań w sytuacjach społecznych opartych na obserwacji i ocenie bohatera filmowego. Z pewnością taki wyjazd również poszerza horyzonty oraz pozwala nabyć nowe umiejętności przydatnych do funkcjonowaniu w codziennym życiu.  

Katarzyna Markiewicz

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

"Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil."
J. Korczak
14 października obchodzimy święto nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez panią Katarzynę Czarnecką (część muzyczna) i Annę Brewko oraz klasę IV szkoły podstawowej. W organizację włączył się również samorząd uczniowski a zwłaszcza Weronika i Magda z klasy VIII, które wraz z opiekunami, przygotowały ciekawą gazetkę. Po części artystycznej, pani dyrektor Małgorzata Borowska, złożyła wszystkim życzenia i wręczyła nagrody przyznawane co roku przez dyrektora.

Anna Brewko

Uroczystości w Janowie

Jak co roku w Janowie odbyły się obchody . rocznicy zrzutu broni dla Armii Krajowej. W uroczystości wzięła udział delegacja reprezentująca naszą szkołę. Przy kapliczce ku czci poległych, walczących o odzyskanie niepodległości Polski oddane zostały pokłony pocztów sztandarowych i złożone kwiaty.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/20

I zaczęło się. Wchodzimy w nowy rok szkolny z nowym dyrektorem p. Małgorzatą Borowską.. Życzymy by współpraca nas wszystkich układałą się wzorowo. Jak najmniej kłopotów
( zawsze jakieś będą) i samych sukcesów. Powodzenia !!! Równocześnie serdeczne podziękowania dla już teraz byłego dyrektora p. Zbigniewa Bukowskiego.DZIĘKUJEMY!!!

Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA)

Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.Od lutego 2019r nasza szkoła została wyposażona w miernik oznaczający jakość powietrza. Zbierane dane są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczu w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza.
Zachęcam do korzystania ze strony ESA https://esa.nask.pl oraz obejrzenia krótkiego filmu o smogu https://youtu.be/OiVSEMYlG0w
Miłego oglądania

koordynator Mariusz Bęza

"PRACA TO MOJA PASJA"

Dzisiejszy gość, Katarzyna Czarnecka z zespołu "Strefa Zero", została przywitana gromkimi oklaskami przez uczniów klas IV - VIII SP i III G. W wywiadzie prowadzonym tradycyjnie przez Kornelię Łyszczarz opowiadała nam o początkach swojej kariery, pasji do muzyki i tworzenia. Pani Kasia opowiedziała nam o współpracy z wielkimi artystami polskiej estrady, w tym o Maryli Rodowicz i nagrywaniu u niej chórków na ostatnią płytę. Dowiedzieliśmy się również o tym skąd wzięło się u pani Czarneckiej zamiłowanie do kotów i psów oraz wielka chęć pomagania im. Na zakończenie życzyliśmy pani Katarzynie dalszych sukcesów oraz gratulowaliśmy 15-lecia istnienia zespołu "STREFA ZERO".

S.U. i A.B.

150 -lecie UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW

Wisi w każdej pracowni czy klasie chemicznej. Jest małą " biblią " dla każdego chemika.
O czym mowa ? Oczywiście o Układzie Okresowym Pierwiastków Chemicznych.W 2019 roku układ ten obchodzi 150 lecie powstania. Dla nas chemików (i tych małych i tych dużych ) to ważne wydarzenie. Z tej okazji również w naszej szkole będą odbywać się cykliczne imprezy, konkursy i happeningi aby uczcić tę ważną rocznicę.Zaczynamy z przytupem  od projektu, który tworzyliśmy prawie dwa miesiące. Pomagali przy nim wszyscy: pan Dyrektor, nauczyciele, wspaniały pan Woźny , rodzice ( olbrzymie wsparcie finansowe) i przede wszystkim uczniowie (w szczególności klasa IV, V, VII, VIII SP oraz III G). Efektem ciężkiej, bardzo pracochłonnej pracy jest oczywiście - UKŁAD OKRESOWY .
Jednak nietypowy. Jego wymiary to 2 metry na 3 metry a kafelki przedstawiające poszczególne pierwiastki zastąpiliśmy zdjęciami naszych chętnych uczniów i nauczycieli ( odpowiednio opisane ).Przy układzie znajduje się również tabliczka z krótką historią UO. Układ jest zawieszony oczywiście na holu przy klasie chemicznej.
ZAPRASZAMY DO SZKOŁY !!!

Anna Brewko

P.S. Szczególne podziękowania kierujemy dla taty Vanessy i Wiktorii Wicher, który ufundował nam drewniane listewki do zrobienia ramki układu ! Bardzo dziękujemy !

Nasza drużyna na podium

W tegorocznym Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Stęszewie uczniowie gimnazjum: Aleksandra Perka, Przemysław Mieloch i Jakub Kamieński zajęli zaszczytne III miejsce w Powiecie Poznańskim. Drużyna uczniów wykazała się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, uzyskując wysokie wyniki w testach teoretycznych oraz umiejętnością jazdy rowerem  po miasteczku, zaliczania punktów kontrolnych  i pokonywania rowerowego toru przeszkód. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie także udzielając I pomocy poszkodowanym w symulowanym wypadku.
Gratulujemy dzielnym rowerzystom. Dziękujemy za kolejny puchar dla Szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun drużyny: Beata Andrzejczak

Targi edukacyjne

Dnia 29 marca 2019 roku, w kostrzyńskiej "Kostrzyniance", odbyły się Targi Edukacyjne. Zjechało na nie 15 szkół ze Swarzędza, Poznania i Środy Wlkp. a uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół w gminie. Współorganizatorem targów była nasza szkoła, koordynatorem pani Anna Rakowska oraz Anna Brewko. Organizacja Targów Edukacyjnych ma wymierne efekty przede wszystkim dla uczniów, bo dzięki nim mogą poznać ofertę kształcenia na dany rok szkolny szkół najbliższych im i tych, do których nie mogliby pojechać osobiście. Zapewnia im także bezpośredni kontakt z doradcą zawodowym, z przedstawicielami prezentowanych szkół, którzy często są absolwentami naszych szkół gminnych i chętnie dzielą się swoimi radami i spostrzeżeniami. 
Warto dodać, że forma tych spotkań poszerza ofertę działań szkoły w zakresie preorientacji zawodowej i pokazuje, że z powodzeniem można realizować cyklicznie działania, które postrzegane są przez odbiorców jako atrakcyjne.

A. Rakowska, A. Brewko

Przywitanie wiosny

Dnia 21 marca 2019 roku, klasy 4-8 SP i III G przywitały Panią Wiosnę. Było ognisko, kiełbaski i oczywiście symboliczne palenie wykonanych wcześniej kukuieł Marzanny. Wszystkim rodzicom dziękujemy za materiały dostarczone przez uczniów do pracy nad Marzanną.Szczególne podziękowania kierujemy do państwa Beaty i Krzysztofa Różewiczów, za dostarczenie nam drewna na ognisko - serdecznie dziękujemy.

A. Brewko

Zabawa karnawałowa 2019

28 lutego w Tłusty Czwartek, samorząd uczniowski wraz z opiekunkami: Anną Brewko i Anna Rakowską, zorganizowali zabawę karnawałową. Na zabawie uczniowie przebrani byli w najróżniejsze postacie. Zabawy nie było końca a w czasie przerwy wszyscy zajadali się pączkami ufundowanymi przez pana Dyrektora. 

A. Brewko

"FILMUJEMY Z GWIAZDĄ" – PREMIERA FILMU

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z filmowcami: Panem Januszem Piwowarskim oraz Marianem Suchaneckim, które było zwieńczeniem projektu warsztatów filmowych "Filmujemy z gwiazdą". W oparciu o napisany przez młodzież scenariusz powstał film krótkometrażowy pt. „Dzisiejsze czasy”, który dziś po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć na „dużym ekranie”. Spotkanie było również doskonałą okazją do tego, by zastanowić się nad rolą montażu filmowego i by dostrzec jak ważną pełni funkcję – nadaje filmowi ostateczny kształt. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej produkcji ! 

https://web.facebook.com/958058200951105/videos/569169630267290/

Opiekun Koła filmowego

Katarzyna Markiewicz

Zapisy do klasy pierwszej i "zerówki".

Zapisy do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej odbywają się do 15 marca 2019 roku w sekretariacie szkoły. Karty zgłoszenia i wnioski można pobierać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej .Proszę o pobranie odpowiednich dokumentów w celu zapisania dzieci do klasy pierwszej i "zerówki".

"Drzewo Franciszka"

Przystąpiliśmy do realizacji drugiego etapu projektu- konkursu "Drzewo Franciszka". Jego celem jest przeprowadzenie cyklu warsztatów fotograficznych dla uczniów. Podczas zajęć odbywać się będą ćwiczenia fotograficzne, nastawione na nabywanie umiejętności obsługi aparatu, kadrowania itp. Efekty pracy będą publikowane w Internecie.
W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia fotograficzne pilotażowe.
Katarzyna Markiewicz

" PRACA TO MOJA PASJA "

Dnia 5 grudnia 2018 roku, gościem projektu Samorządu Uczniowskiego, była pani Beata Knopkiewicz. Sołtys wsi Trzek oraz radna gminy Kostrzyn. Pani Beata opowiedziała nam jak poznawszy swojego męża postanowiła przeprowadzić się do naszej gminy a dokładnie do Trzeka. Opowiedziała jak zakochała się w tym regionie, jego historii i kulturze. Jej mama bardzo udzielał się społecznie, dlatego i pani Knopkiewicz naturalnym wydało się dbanie o swoje lokalne społeczeństwo - co czyni będąc sołtysem. Dowiedzieliśmy się również o pasji naszego Gościa do śpiewu i tańca oraz o miłości do natury, zdrowego jedzeni i pieczenia. Uczniowie dostali również wiele cennych rad, w temacie czym  kierować się przy wyborze przyszłych zawodów oraz jak ważne jest w życiu posiadanie własnych zainteresowań.
Pani Beata dała poznać się jako bardzo sympatyczny gość.

"FILMUJEMY Z GWIAZDĄ" – PREMIERA FILMU

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z filmowcami: Panem Januszem Piwowarskim oraz Marianem Suchaneckim, które było zwieńczeniem projektu warsztatów filmowych "Filmujemy z gwiazdą". W oparciu o napisany przez młodzież scenariusz powstał film krótkometrażowy pt. „Dzisiejsze czasy”, który dziś po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć na „dużym ekranie”. Spotkanie było również doskonałą okazją do tego, by zastanowić się nad rolą montażu filmowego i by dostrzec jak ważną pełni funkcję – nadaje filmowi ostateczny kształt. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej produkcji ! 

https://web.facebook.com/958058200951105/videos/569169630267290/

Opiekun Koła filmowego

Katarzyna Markiewicz

"Drzewo Franciszka"

Przystąpiliśmy do realizacji drugiego etapu projektu- konkursu "Drzewo Franciszka". Jego celem jest przeprowadzenie cyklu warsztatów fotograficznych dla uczniów. Podczas zajęć odbywać się będą ćwiczenia fotograficzne, nastawione na nabywanie umiejętności obsługi aparatu, kadrowania itp. Efekty pracy będą publikowane w Internecie.
W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia fotograficzne pilotażowe.
Katarzyna Markiewicz

" PRACA TO MOJA PASJA "

Dnia 5 grudnia 2018 roku, gościem projektu Samorządu Uczniowskiego, była pani Beata Knopkiewicz. Sołtys wsi Trzek oraz radna gminy Kostrzyn. Pani Beata opowiedziała nam jak poznawszy swojego męża postanowiła przeprowadzić się do naszej gminy a dokładnie do Trzeka. Opowiedziała jak zakochała się w tym regionie, jego historii i kulturze. Jej mama bardzo udzielał się społecznie, dlatego i pani Knopkiewicz naturalnym wydało się dbanie o swoje lokalne społeczeństwo - co czyni będąc sołtysem. Dowiedzieliśmy się również o pasji naszego Gościa do śpiewu i tańca oraz o miłości do natury, zdrowego jedzeni i pieczenia. Uczniowie dostali również wiele cennych rad, w temacie czym  kierować się przy wyborze przyszłych zawodów oraz jak ważne jest w życiu posiadanie własnych zainteresowań.
Pani Beata dała poznać się jako bardzo sympatyczny gość.
Anna Brewko

Filmujemy z gwiazdą

3.12.2018  uczniowie z Koła filmowego, klasy VI i VII wzięli udział w warsztatach „Filmujemy z Gwiazdą”. To projekt, podczas którego mogli oni poznać tajniki tworzenia filmu, a następnie przy współpracy z profesjonalnym reżyserem i aktorem zrealizowali napisany przez siebie scenariusz. Spotkanie odbyło się planie filmowym podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! pod opieką artystyczną reżysera – Christiana Lo, aktora Teatru Polskiego w Poznaniu- Mariusza Adamskiego oraz operatorów kamery - Janusza Piwowarskiego i Mariana Suchaneckiego. Opiekę sprawowały Anna Rakowska i Katarzyna Markiewicz. W tym samym czasie uczniowie klasy IV pod opieką Katarzyny Baran i Danuty Stefańskiej oglądali w Multikinie film „Hej, sokoły!”.

Serdecznie dziękujemy Centrum Sztuki Dziecka za możliwość udziału w tych wydarzeniach !

Katarzyna Markiewicz

Andrzejki

30 listopada, odbyła się w naszej szkole , dyskoteka andrzejkowa. Organizatorem był samorząd uczniowski wraz z opiekunami: Anna Brewko i Anna Rakowską. Oprócz zabawy tanecznej, uczniowie brali udział w różnych zabawach i wróżbach t.j. ustawianie butów czy wbijanie szpilki w serduszka wypisane imionami. Było również tradycyjne lanie wosku. Zabawę zaliczamy do bardzo udanej. Dziękujemy opiekunom: Lilianie Kawała i Agnieszce Waleriańczyk za opiekę podczas zabawy.
Anna Brewko

Rozwijające warsztaty z książką

28 listopada 2018, klasa III wzięła udział w nietypowej lekcji – „Rozwijające warsztaty z książką”. Spotkanie odbyło się w M-GOK w Kostrzynie. Poprowadziła je Pani Monika Skikiewicz- Bajanka, która opowiedziała historię Cioci Jadzi - bohaterki książki pt.: "Ciocia Jadzia na wsi" . Uczniowie odkrywali losy bohaterki poprzez aktywne zabawy ruchowe. Taka nietypowa lekcja sprawiła im wiele radości. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali dyplomy za trud włożony w gimnastykę języka.
Wyjazd zorganizowały: Katarzyna Markiewicz i Maria Różańska

25.11.2018. Czerlejno. Dźień Pluszowego Misia

Dzieci grup przedszkolnych również pamiętają o Światowym Dniu Pluszowego Misia Na zajęciach bibliotecznych dzieci poznały historię Misia Teddy, który obchodził swoje 116 urodziny. Każdy opowiedział o swoim ulubionym misiu , a później otrzymał znaczek "Pluszowego Misia ". Na zakończenie spotkania dzieci spróbowały słodkie "co nieco". 
Maria Różańska

OTWIERAMY PARK LINOWY

Dnia 22 listopada 2018 roku, został uroczyście otwarty Mini Park Linowy na terenie naszej szkoły. W otwarciu uczestniczyli Burmistrz gminy Kostrzyn, pan Szymon Matysek, Zastępca burmistrza Waldemar Biskupski oraz radny gminy Waldemar Kukuła.

Nagroda dla Mateusza Stachowiaka

21 listopada, o godzinie 12:00, odbyła się gala podsumowująca przedsięwzięcia zrealizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w związku z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Absolwent naszej szkoły, Mateusz Stachowiak, został wyróżniony w konkursie plastycznym na okolicznościową kartkę o Powstaniu Wielkopolskim.
Koordynator konkursu: Katarzyna Czarnecka.
Serdeczne gratulujemy !!!
Anna Brewko

Fotorelacja udostępniona przez Mateusza Stachowiaka.

„Różnorodność kultur Europy” – spektakl teatralny

14 listopada 2018 uczniowie klas I,II i III mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Różnorodność kultur Europy” w Multikinie. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia.Był to interaktywny spektakl, podczas którego dzieci wyruszyły w podróż celem odnalezienia największych wartości w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Podczas swojej fascynującej podróży pokonały starożytnego demona wykorzystując największy skarb świata… ”miłość”. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga, humor, a także oni sami – dzieci. Ten nowoczesny spektakl o kulturalno- rozrywkowym charakterze dostarczył dzieciom zabawę, przygodę i niezapomniane wrażenia.

Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej

8 listopada Czerlejno "FILMUJEMY Z GWIAZDĄ"

8 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z filmowcami: Panem Januszem Piwowarskim oraz Marianem Suchaneckim, wprowadzające uczniów do tematu warsztatów filmowych "Filmujemy z gwiazdą". Towarzyszą one 36. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Młodego Widza Ale kino !, który w tym roku będzie się odbywać się w dniach 2-9.12.2018.  Młodzież miała za zadanie przygotować scenariusz, w oparciu o który zostanie zrobiony film krótkometrażowy pod okiem procesjonalnego reżysera i zawodowego aktora z teatru Polskiego w Poznaniu. Do projektu zaproszeni zostali chętni uczniowie z klasy VI i VII oraz członkowie szkolnego Koła filmowego.
Katarzyna Markiewicz 

7.11.2018 r. Warsztaty fotograficzne

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w ramach warsztatów fotograficznych. Poprowadził je zawodowy fotograf Pan Wojciech Olejniczak z Fundacji Tres. Uczniowie otrzymali aparaty cyfrowe, karty, pamięci oraz statywy i zapoznali się się z ich obsługą. Wiele radości sprawiły im pierwsze wprawki. Aparaty będą do ich dyspozycji przez cały okres trwania projektu. Uczestnicy zobowiązani są dbać o sprzęt oraz wykonywać wskazane zadania fotograficzne.
Katarzyna Markiewicz

19.10.2018 r. Poznań Festiwal filmowy

Dzisiaj udaliśmy się do Poznania na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Off Cinema”. Odwiedzaliśmy biuro festiwalowe, zaopatrzyliśmy się w wejściówki, zapoznaliśmy z programem, przejrzeliśmy katalog.  Zadecydowaliśmy, o tym na którą projekcję się udamy. Podczas pokazu konkursowego zobaczyliśmy 4 filmy dokumentalne z różnych krajów (Niemiec, Hiszpanii, Brazylii i z Polski). Po obejrzeniu filmów oddaliśmy swoje głosy na te, które najbardziej nam się podobały. Formuła festiwalu zakłada bowiem, że publiczność jest jednym z jurorów >>>

Szachy

W dniu 23.10. b.r. w Kórniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach (rocznik 2003-2005). Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie  (Filip Kalemba, Michał Gozik, Weronika Jęczmionka i Jagna Smolińska) zajęła  V miejsce, natomiast Szkoła Podstawowa w Czerlejnie (Przemysław Mieloch, Mikołaj Włodarz, Jakub Ptasik, vacat) zajęła X miejsce, Startowało 12 szkół.
W dniu 31.10. b.r. w tym samym miejscu  odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach (rocznik 2006 i młodsi). Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie  (Filip Łąkowski, Szymon Banaszak, Jakub Pieczeniak, Dorota Podolecka) wywalczyła brązowy medal, natomiast Szkoła Podstawowa w Czerlejnie (Bartosz Włodarz, Jan Wierucki, Szymon Ignaszewski, Alicja Springer) zajęła XII miejsce. Startowało 14 szkół.
W dniu 4.11. b.r. w Galerii MM w Poznaniu odbył się Turniej Szach – Strike – Mat. Był to pierwszy turniej  czwartego cyklu turniejów łączących szachy z inną dyscypliną sportową. W zawodach tych uczestniczyli członkowie  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Goniec” Kostrzyn oraz „UKS Czerlejno”, uzyskując następujące miejsca:
- grupa uczniów do klasy III szkoły podstawowej
III m. Szymon Ignaszewski
- grupa od IV do VI klasy szkoły podstawowej
VIII m. Filip Łąkowski
XIX m. Filip Rakszawski
XXIII m. Aleksander Rakszawski
XXVIII m. Norbert Hałas
- grupa klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe
VI m. Jakub Ptasik
VII m. Przemysław Mieloch
X m. Michał Gozik
XII m. Jagna Smolińska
XV m. Kamil Jęczmionka
XVI m. Weronika Jęczmionka
- grupa dorosłych
IV m. Piotr Smoliński
X m. Krzysztof Łąkowski
XII m. Mikołaj Spiżewski

Piotr Smoliński

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca- bicie rekordu

16 października 2018r. uczestniczyliśmy we wspólnym biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Nasi uczniowie o godzinie 12.00 dołączyli do ogólnopolskiej akcji Ratujemy i Uczymy Ratować WOŚP. Kolejno przy 5 stanowiskach z fantomami przez pół godziny uczyli się i doskonalili tę niezwykle ważną umiejętność. Zaangażowanie naszych 120 uczestników stanowi cegiełkę wkładu w pobiciu rekordu  2018r. Natomiast zdobywana wiedza potrzebna do ratowania w przypadku zagrożeń życia i zdrowia jest bezcenna.
Z podziękowaniem za udział w akcji - Szkolne Koło PCK, M. Borowska

Dla tych, którzy są zainteresowani tym co działo się wcześniej w naszej szkole mamy archiwum aktualnosci. Chcecie poczytać o tym co było? Zapraszamy >>>